TW-10-11-G-S-143-198
Part Number:
TW-10-11-G-S-143-198
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating) :
0.056" (1.422mm)
Length - Stack Height :
0.143" (3.632mm)
Length - Tail :
0.198" (5.029mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)