TW-06-12-S-S-738-186
Part Number:
TW-06-12-S-S-738-186
Description:
CONN BRD STACK 2.00 6POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.186" (4.724mm)
Length - Stack Height :
0.738" (18.745mm)
Length - Tail :
0.186" (4.724mm)
Number of Positions :
6
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)