FW-06-05-G-D-402-115
Part Number:
FW-06-05-G-D-402-115
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.517" (13.132mm)
Length - Post (Mating) :
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height :
0.402" (10.211mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)