FW-06-05-G-D-551-078
Part Number:
FW-06-05-G-D-551-078
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.629" (15.977mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.551" (13.995mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)