FW-06-05-G-D-484-071
Part Number:
FW-06-05-G-D-484-071
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.071" (1.803mm)
Length - Stack Height :
0.484" (12.294mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)