TW-10-08-T-D-572-118
Part Number:
TW-10-08-T-D-572-118
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating) :
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height :
0.572" (14.529mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)