TW-07-03-L-D-268-090
Part Number:
TW-07-03-L-D-268-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 14POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating) :
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height :
0.268" (6.800mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
14
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)