DW-10-11-F-D-429
Part Number:
DW-10-11-F-D-429
Description:
FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.391" (9.931mm)
Length - Stack Height :
0.429" (10.900mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)