HW-06-14-G-D-382-524
Part Number:
HW-06-14-G-D-382-524
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.524" (13.310mm)
Length - Stack Height :
0.382" (9.703mm)
Length - Tail :
0.524" (13.310mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)