FW-06-02-L-D-285-075
Part Number:
FW-06-02-L-D-285-075
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.435" (11.049mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.285" (7.239mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)