FW-03-05-L-D-325-250-A
Part Number:
FW-03-05-L-D-325-250-A
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.575" (14.605mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.325" (8.255mm)
Number of Positions :
6
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)