FW-06-03-G-D-085-157
Part Number:
FW-06-03-G-D-085-157
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.242" (6.147mm)
Length - Post (Mating) :
0.157" (3.988mm)
Length - Stack Height :
0.085" (2.159mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)