FW-06-03-G-D-203-141
Part Number:
FW-06-03-G-D-203-141
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.344" (8.738mm)
Length - Post (Mating) :
0.141" (3.581mm)
Length - Stack Height :
0.203" (5.156mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)