FW-06-03-G-D-163-075
Part Number:
FW-06-03-G-D-163-075
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.238" (6.045mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.163" (4.140mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)