ZW-05-12-S-D-470-100
Part Number:
ZW-05-12-S-D-470-100
Description:
CONN BRD STACK .100" 10POS
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.460" (11.684mm)
Length - Stack Height :
0.470" (11.938mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
10
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)