HW-08-10-L-D-409-118
Part Number:
HW-08-10-L-D-409-118
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.303" (7.696mm)
Length - Stack Height :
0.409" (10.389mm)
Length - Tail :
0.118" (2.997mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)