TW-06-07-L-D-315-100
Part Number:
TW-06-07-L-D-315-100
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.337" (8.560mm)
Length - Stack Height :
0.315" (8.000mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)