TW-06-06-L-D-441-094
Part Number:
TW-06-06-L-D-441-094
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.441" (11.200mm)
Length - Tail :
0.094" (2.388mm)
Number of Positions :
12
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)