FW-04-03-G-D-305-073
Part Number:
FW-04-03-G-D-305-073
Description:
CONN HDR 8POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.378" (9.600mm)
Length - Post (Mating) :
0.073" (1.854mm)
Length - Stack Height :
0.305" (7.747mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)