DW-24-10-T-S-517-LL
Part Number:
DW-24-10-T-S-517-LL
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.203" (5.156mm)
Length - Stack Height :
0.517" (13.132mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)