FW-05-04-G-D-428-135
Part Number:
FW-05-04-G-D-428-135
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.653" (16.586mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.428" (10.871mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)