FW-05-02-G-D-448-075
Part Number:
FW-05-02-G-D-448-075
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.598" (15.189mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.448" (11.379mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)