FW-06-05-L-D-445-150
Part Number:
FW-06-05-L-D-445-150
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.595" (15.113mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.445" (11.303mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)