FW-06-05-L-D-292-172
Part Number:
FW-06-05-L-D-292-172
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.464" (11.786mm)
Length - Post (Mating) :
0.172" (4.369mm)
Length - Stack Height :
0.292" (7.417mm)
Number of Positions :
12
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)