FW-06-05-L-D-555-100
Part Number:
FW-06-05-L-D-555-100
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.655" (16.637mm)
Length - Post (Mating) :
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height :
0.555" (14.097mm)
Number of Positions :
12
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)