TW-03-06-G-D-417-SM-A
Part Number:
TW-03-06-G-D-417-SM-A
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.605" (15.367mm)
Length - Post (Mating) :
0.188" (4.775mm)
Length - Stack Height :
0.417" (10.600mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)