FW-05-05-G-D-411-089-A
Part Number:
FW-05-05-G-D-411-089-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.500" (12.700mm)
Length - Post (Mating) :
0.089" (2.261mm)
Length - Stack Height :
0.411" (10.439mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)