FW-04-03-G-D-118-135
Part Number:
FW-04-03-G-D-118-135
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.253" (6.426mm)
Length - Post (Mating) :
0.135" (3.429mm)
Length - Stack Height :
0.118" (2.997mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)