FW-04-03-G-D-194-180
Part Number:
FW-04-03-G-D-194-180
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.374" (9.500mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.194" (4.928mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)