FW-04-03-G-D-148-180
Part Number:
FW-04-03-G-D-148-180
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.328" (8.331mm)
Length - Post (Mating) :
0.180" (4.572mm)
Length - Stack Height :
0.148" (3.759mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)