DW-15-09-G-S-451
Part Number:
DW-15-09-G-S-451
Description:
CONN HDR 15POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.169" (4.293mm)
Length - Stack Height :
0.451" (11.455mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Number of Positions :
15
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)