TW-09-07-T-D-250-100
Part Number:
TW-09-07-T-D-250-100
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.402" (10.200mm)
Length - Stack Height :
0.250" (6.350mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)