ZW-08-10-L-D-458-112
Part Number:
ZW-08-10-L-D-458-112
Description:
CONN BRD STACK .100" 16POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height :
0.458" (11.633mm)
Length - Tail :
0.112" (2.845mm)
Number of Positions :
16
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)