DWM-10-57-G-S-411
Part Number:
DWM-10-57-G-S-411
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.650" (16.510mm)
Length - Post (Mating) :
0.119" (3.023mm)
Length - Stack Height :
0.411" (10.439mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
10
Pitch :
0.050" (1.27mm)