FW-05-01-G-D-300-150
Part Number:
FW-05-01-G-D-300-150
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.495" (12.573mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.045" (1.143mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)