FW-05-02-G-D-331-118
Part Number:
FW-05-02-G-D-331-118
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.524" (13.310mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.331" (8.407mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)