TW-04-12-G-D-269-075
Part Number:
TW-04-12-G-D-269-075
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.766" (19.456mm)
Length - Stack Height :
0.269" (6.833mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Number of Positions :
8
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)