FW-05-04-G-D-410-250
Part Number:
FW-05-04-G-D-410-250
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.750" (19.050mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.410" (10.414mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)