FW-05-02-G-D-410-150
Part Number:
FW-05-02-G-D-410-150
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.635" (16.129mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.410" (10.414mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)