FW-05-02-G-D-285-225
Part Number:
FW-05-02-G-D-285-225
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.585" (14.859mm)
Length - Post (Mating) :
0.225" (5.715mm)
Length - Stack Height :
0.285" (7.239mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)