FW-03-05-G-D-525-095
Part Number:
FW-03-05-G-D-525-095
Description:
CONN HDR 6POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.620" (15.748mm)
Length - Post (Mating) :
0.095" (2.413mm)
Length - Stack Height :
0.525" (13.335mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)