FW-05-05-L-D-443-155-A
Part Number:
FW-05-05-L-D-443-155-A
Description:
CONN HDR 10POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.598" (15.189mm)
Length - Post (Mating) :
0.155" (3.937mm)
Length - Stack Height :
0.443" (11.252mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)