FW-06-03-L-D-286-065
Part Number:
FW-06-03-L-D-286-065
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.351" (8.915mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.286" (7.264mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)