FW-06-03-L-D-233-075
Part Number:
FW-06-03-L-D-233-075
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.308" (7.823mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.233" (5.918mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)