FW-06-03-L-D-220-065
Part Number:
FW-06-03-L-D-220-065
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.285" (7.239mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)