FW-06-03-L-D-085-150
Part Number:
FW-06-03-L-D-085-150
Description:
CONN HDR 12POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.235" (5.969mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.085" (2.159mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)