TW-05-12-L-D-600-120
Part Number:
TW-05-12-L-D-600-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.390" (9.900mm)
Length - Stack Height :
0.600" (15.240mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)