TW-05-09-G-D-168-170
Part Number:
TW-05-09-G-D-168-170
Description:
CONN BRD STACK 2.00 10POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating) :
0.118" (2.997mm)
Length - Stack Height :
0.168" (4.267mm)
Length - Tail :
0.170" (4.318mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
10
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)