HW-07-11-L-D-608-178
Part Number:
HW-07-11-L-D-608-178
Description:
CONN HDR 14POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating) :
0.144" (3.658mm)
Length - Stack Height :
0.608" (15.443mm)
Length - Tail :
0.178" (4.521mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)