HW-06-13-L-D-627-100
Part Number:
HW-06-13-L-D-627-100
Description:
CONN HDR 12POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.503" (12.776mm)
Length - Stack Height :
0.627" (15.926mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)